جستجوی شرکت های لوازم خانگی

لینک های مرتبط

برندهای برتر لوازم خانگی

جستجو در اخبار

چهارشنبه, 29 آذر 1396 14:52

نادیده گرفتن تلاش‌ عوامل مبارزه با قاچاق دور از انصاف است/ رشد کشفیات به معنای افزایش قاچاق نیست

خیلی سخت است در جمعی بنشینیم که شاهد از جان گذشتگی و شهادت همکاران و برادران خود در راه مبارزه با قاچاق کالا بوده‌اند و علی‌رغم تلاش‌های انجام شده، بشنویم که کاری انجام نشده است.

خیلی سخت است در جمعی بنشینیم که شاهد از جان گذشتگی و شهادت همکاران و برادران خود در راه مبارزه با قاچاق کالا بوده‌اند و علی‌رغم تلاش‌های انجام شده، بشنویم که کاری انجام نشده است.
معاون برنامه‌ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: یکی از اهدافی که در برگزاری این گونه همایش‌ها دنبال می‌شود پیگیری نقاط قوت، ضعف و تصمیم‌گیری در خصوص اصلاح مسیرها و برنامه‌ها با همفکری دستگاه‌های ذیربط است.
وی گفت: در سال 92 پس از تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تدوین برنامه پنج ساله‌ای که مبتنی بر کاهش آسیب‌های قاچاق است مقرر شد تا هر دستگاه به طور جداگانه و متناسب با توسعه و نیازهای کشور در چارچوب قانون برنامه‌های اثرگذار خود را تنظیم و ارائه کند.
معاون برنامه ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد: ما به این باور رسیده‌ایم که روند طولانی و گران تجارت رسمی موجب افزایش گرایش به سمت قاچاق می شود، بنابراین با تسهیل تجارت خارجی این تمایل را کاهش می‌دهیم.
وی خاطر نشان کرد: برای اجرایی شدن برنامه‌ها نیازمند وجود سامانه‌های مجزا بودیم که با عنایت پروردگار متعال توانستیم 9 سامانه اصلی و حدود 30 سامانه فرعی را راه اندازی کنیم.
گلستانی افزود: در حوزه کوتاه کردن زمان تجارت با ایجاد سامانه‌ای، توانستیم زمان ارزیابی کالاها در گمرک را به 3 یا 4 روز کاهش داده و در حوزه بازنگری تعرفه ها و حمایت از تولیدات داخلی نیز برنامه های ویژه خود را اجرا کنیم.
معاون برنامه ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اضافه کرد: امروز به لطف اقدامات پیشگیرانه، سهمیه سوخت را اصلاح و طبق آمار با تعامل دستگاه های اجرایی، وزارت نفت، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و وزارت راه نسبت به سال 92 برابر 70 میلیون لیتر به طور روزانه کمتر فرآورده نفتی توزیع کنیم.
وی در ادامه به کاهش قاچاق سوخت اشاره و بیان کرد: در استان هرمزگان، لوله کشی هایی از خانه های ساحلی به لنج ها انجام شده بود که با کمک نیروی انتظامی، این مشکل ریشه‌کن شد.
گلستانی‌زاده در خصوص اقدامات موثر در امر مبارزه با قاچاق سوخت ادامه داد: امروز دیگر در سواحل جنوبی شاهد لوله کشی برای قاچاق سوخت نیستیم.
این مقام مسئول به انتقادات و گلایه ها مبنی بر عدم کارآیی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره و بیان کرد: برخی معتقدند هرچه کشفیات رشد پیدا کند به معنای افزایش قاچاق است، این موضوع را هیچ اقتصاددانی تایید نمی‌کند و درست نیست که از رشد کشفیات افزایش قاچاق را نتیجه‌گیری کنیم.
وی ادامه داد: ضمن افزایش کشفیات، با افزایش واردات رسمی و قانونی درآمد گمرک نیز رشد داشته به طوری که در سال 92، با توجه به 50 میلیارد دلار واردات، درآمد گمرک 7 هزار میلیارد تومان بوده که این آمار در سال 95 به 18 هزار میلیارد تومان رسیده است.
گلستانی‌زاده با اشاره به افزایش امحای کالاهای قاچاق برای ممانعت از بازگشت کالای مکشوفه به چرخه اقتصاد کشور، گفت : براساس آمار در سال 92، کمتر از 19 میلیارد تومان امحاء ثبت شده بود اما خوشبختانه در سال 95، با رشد 300 درصدی به 70 میلیارد تومان افزایش یافت.
معاون برنامه ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: مجلس شورای اسلامی، در برنامه ششم توسعه، ما را موظف به کاهش 10 درصدی قاچاق به صورت سالانه کرده است که با همکاری دستگاه‌ها، بیشتر از برنامه جلو رفته ایم و امسال نیز برنامه‌های بیشتری در دستور کار داریم.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در طرح رجیستری گوشی تلفن همراه، گفت: از 28 مهر امسال، فاز اول و در 14 آذر نیز فاز دوم این طرح اجرا شد، امیدواریم تا پایان سال تمامی فازها به ترتیب اجرایی شود، چرا که پیش بینی ما کاهش یک میلیارد دلاری قاچاق در این بخش است که این امر می تواند هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت به همراه داشته باشد.

خواندن 811 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 07 آذر 1397 19:51
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اميدواريم با توکل به خداوند متعال طی همكاري و مشاركت تمام مسئولین صنعت لوازم خانگی و اساتید دانشگاه ها بتوانيم  گامی هر چند كوچك در جلوگیری از واردات کالاهای تقلبی وقاچاق لوازم خانگی و گارانتی وخدمات پس ازفروش زیر پله ای در حمایت از تولیدات داخلی و واردات لوازم خانگی اورجینال در جهت منافع ملی کشور ومصرف کنندگان برداریم و بانی باقی الصالحات گردیم

تماس با مرکز اطلاعات لوازم خانگی:

تلفن چهار رقمی: 1882

فاکس: 88995050

ایمیل: aria1882@yahoo.com

 

خدمات مرکز اطلاع رسانی اطلاعات لوازم خانگی:

آیا میخواهید لوازم خانگی اورجینال با گارانتی وخدمات پس از فروش دارای مجوز خرید نمائید؟

آیا میخواهید لوازم خانگی خود را تعمیر ویا سرویس نماید ؟

شرکتهای شناسنامه دار و دارای مجوز را از تلفن 1882 بخواهید

1882 چیست؟

سامانه تلفنی 1882 راه حلی است تا:

لوازم خانگی قاچاق ، تقلبی ، گارانتی وخدمات پس از فروش لوازم خانگی زیر پله ای بدون مجوز و تقلبی ازبازار لوازم خانگی جمع اوری واز فعالیت انان کاست شود