جستجوی شرکت های لوازم خانگی

لینک های مرتبط

برندهای برتر لوازم خانگی

جستجو در اخبار

چهارشنبه, 29 آذر 1396 14:10

میزان انهدام کالاهای قاچاق نسبت به سال پیش ۱۶ برابر افزایش یافته است

معاون فرهنگی و پژوهش ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: میزان کالاهای قاچاق منهدم شده در هفت‌ماهه سال جاری، معادل ۲۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۶ برابر شده است.

معاون فرهنگی و پژوهش ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره تأثیرات قاچاق کالا و ارز گفت: قاچاق کالا درآمدهای دولت را کاهش می‌دهد، سطح خدمات و رفاه جامعه را پایین می‌آورد و اقتصاد ملی را دچار مشکل می‌کند.
سید محمدرضا عبادی در گفت‌وگو با پویا نیوز با تأکید بر اینکه قاچاق کالا بر اقتصاد کشور تأثیر مخرب دارد، گفت: قاچاق کالا از چند طریق بر اقتصاد تأثیر مخرب دارد. عدم پرداخت حقوق گمرکی، درآمدهای دولت را کاهش می‌دهد، توان برنامه‌ریزی تحت تأثیر قرار می‌گیرد و سطح خدمات و رفاه جامعه را پایین می‌آورد.
وی ادامه داد: کالای قاچاق موجب تضعیف تقاضا برای کالای داخلی می‌شود و درنتیجه اقتصاد ملی را دچار مشکل می‌کند و درنتیجه توسعه کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری را محدود می‌نماید.
عبادی ورود کالای قاچاق از مسیرهای غیرقانونی بدون پرداخت حقوق عمومی را موجب عدم توان رقابت دانست و اظهار داشت: ورود کالای قاچاق از مسیرهای غیرقانونی باعث ایجاد تضعیف تجارت رسمی خواهد شد.
وی همچنین از دیگر آثار و پیامد‌های اقتصادی قاچاق کالا را تضعیف فرهنگ کار، خروج درآمد‌های دولت به خارج از کشور به خاطر انحراف یارانه‌ها، افزایش هزینه‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در بخش‌های مختلف کشاورزی و بهداشت و درمان عنوان کرد.
معاون فرهنگی و پژوهش ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: حمایت از تولید داخل موجب می‌شود، کالای داخلی قدرت رقابت با کالای قاچاق را داشته باشد و موجب افزایش تقاضای کالای داخلی و درنتیجه کاهش تقاضا برای کالای قاچاق شود.
وی کاهش تقاضا را مهم‌ترین عامل طبیعی در جهت جلوگیری از ورود کالای قاچاق بیان کرد و تصریح کرد: حفظ مشاغل موجود در بخش‌های تولیدی، بنابراین حفظ وضع موجود اشتغال در کشور و جلوگیری از افزایش بیکاری و حرکت بیکاران به سمت قاچاق کالا، گسترش و ایجاد مشاغل جدید به‌واسطه فراهم شدن تقاضای جدید برای محصولات موجود و خدمات جدید و درنتیجه کاهش نرخ بیکاری و درعین‌حال پاسخ به بخش بیشتری از نیازهای بازار داخلی خواهد بود.

عبادی درباره عملیات مبارزه باعرضه کالای قاچاق در فضای مجازی و اقداماتی صورت گرفته ستاد اظهار داشت: ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اداره‌ای مستقل برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز در فضای مجازی در ساختار خود برای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر اجرای برنامه‌های مصوب و ابلاغی به دستگاه‌ها طراحی کرده است و اهدافی ازجمله به حداقل رساندن هرگونه تبادل مالی باهدف خریدوفروش کالای قاچاق در فضای مجازی، ایجاد محدودیت حداکثری برای هرگونه تبلیغ و ترویج خرید و مصرف کالای قاچاق، شناسایی باندها و عوامل توزیع کالای قاچاق در فضای مجازی و تشکیل پرونده‌های قضایی، آموزش و آگاه‌سازی مصرف‌کنندگان نسبت به عوامل و پیامدهای قاچاق کالا و ارز، اطلاع‌رسانی از طرح‌ها و پروژه‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تقبیح فعل قاچاق و تبلیغ علیه کالای قاچاق برای مصرف‌کنندگان، ترغیب مصرف‌کنندگان به خرید کالای تولید داخل کشورها موردتوجه و پیگیری قرار داده است.
عبادی در حوزه پیشگیری و کارهای فرهنگی صورت گرفته‌شده در ستاد در جهت اطلاع‌رسانی جامعه گفت: دراین‌ارتباط با تشکیل کارگروه فرهنگی اجتماعی ماده 14 قانون با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط و پیگیری اموری مانند: تدوین سند جامع اقدامات فرهنگی، پژوهشی و آماری مبارزه با قاچاق کالا و ارز به‌منظور انجام تبلیغات هوشمندانه با چند هدف اصلی؛ ارتقای شناخت مخاطبان و ذینفعان نسبت به پدیده قاچاق و پیامدهای آن، انعکاس اقدامات و عملکردها در این زمینه به‌منظور نشان دادن عزم جدی نظام در مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین کاهش تقاضای قاچاق و افزایش قبح مصرف کالای قاچاق بوده است.
وی ادامه داد: در این کارگروه اقدامات زیر نیز در چارچوب اهداف فوق دنبال شده است. تدوین پیوست‌های فرهنگی برای برنامه‌های مبارزه در خصوص کالاهای هدف، سیاست‌گذاری برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر اقدامات متعدد دستگاه‌های عضو کارگروه ازجمله: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صداوسیما، وزارت آموزش‌وپرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت علوم و فن‌آوری، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و بخش‌های مربوطه در دستگاه‌های عضو ستاد، استفاده از ظرفیت‌های روحانیون، اساتید دانشگاه، معلمین و فرهنگیان، هنرمندان و …
عبادی همچنین درباره سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای تولید برنامه‌های فرهنگی، هنری گفت: درزمینهٔ سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای تولید برنامه‌های فرهنگی، هنری از قبیل فیلم و سریال و … و استفاده از ظرفیت‌های تبلیغی کشورباید توجه داشت که ستاد وظیفه اجرایی ندارد و نقش ستاد در حوزه فرهنگی سیاست‌گذاری در ابعاد مذکور است که با همکاری دستگاه‌های ذیربط دنبال شود.
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آمار کشفیات چند ماه اخیر نسبت به سال گذشته را با رشد 50 درصدی عنوان کرد و گفت: ارزش کالای کشف‌شده در هفت‌ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 50 درصد افزایش داشته است.
وی در ادامه افزود: رتبه اول تا سوم در بین کشفیات قاچاق به ترتیب لوازم‌خانگی، موارد خوراکی و البسه بوده و در هفت‌ماهه سال 1395 سهم کشفیات قاچاق 17 کالای منتخب، حدود 78 درصد بوده است.
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تأکید بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: بین موضوع اقتصاد مقاومتی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارتباط محکم و دوسویه وجود دارد به‌این‌ترتیب که قاچاق کالا و ارز یکی از موانع جدی درراه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و مبارزه با قاچاق کالای برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است. از طرفی اجرای هر یک از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به نحوی موجب تحکیم زیرساخت‌های اقتصادی و کاهش قاچاق کالا و ارز خواهد شد. و همچنین در حوزه فرهنگی نیز بند 8 سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با ماده 14 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تمام فعالیت‌ها مدنظر بوده است.
عبادی درباره اقداماتی که باعث کاهش، در حوزه پیشگیری و مبارزه می‌شود، گفت: مقابله با قاچاق کالا یک ضرورت قطعی است و باید با قوای انتظامی و سازمان‌های ناظر باقدرت تمام با قاچاق کالا مقابله کرد زیرا بسیاری از کالاها اصولاً جنبه اقتصادی ندارد و کالاهای ضد فرهنگی و ضد امنیتی است که دشمنان برای آن هزینه می‌کنند و یا کالاهای سلامت‌محور است که سلامت افراد جامعه و محیط‌زیست را تهدید می‌کند.
وی تأکید کرد: باید با تحکیم پایه‌های اقتصادی و حمایت از تولیدات داخلی و حمایت از تجارت و سرمایه‌گذاری توان رقابت با کالای قاچاق را بالا برد تا ورود کالای قاچاق مقرون‌به‌صرفه نباشد. از طرفی باید به لحاظ فرهنگی آحاد جامعه همانند توجهی که به حفظ هویت و مرزهای جغرافیایی دارند به تقویت اقتصاد ملی اعتقاد داشته باشند. از فعل و مصرف کالای قاچاق را امری قبیح بدانند و در این را مدیریت تقاضای کالای قاچاق امری ضروری در جهت پیشگیری است. مسلم است پیشگیری از قاچاق کالا هم کم‌هزینه‌تر است و هم پایداری و قوام بیشتری دارد لذا از اهمیت بیشتری برخوردار است. مسئله پیشگیری امری است که در برنامه‌های اقتصادی و فرهنگی و حقوقی ستاد به‌طورجدی موردتوجه بوده است.

خواندن 763 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 07 آذر 1397 15:30
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اميدواريم با توکل به خداوند متعال طی همكاري و مشاركت تمام مسئولین صنعت لوازم خانگی و اساتید دانشگاه ها بتوانيم  گامی هر چند كوچك در جلوگیری از واردات کالاهای تقلبی وقاچاق لوازم خانگی و گارانتی وخدمات پس ازفروش زیر پله ای در حمایت از تولیدات داخلی و واردات لوازم خانگی اورجینال در جهت منافع ملی کشور ومصرف کنندگان برداریم و بانی باقی الصالحات گردیم

تماس با مرکز اطلاعات لوازم خانگی:

تلفن چهار رقمی: 1882

فاکس: 88995050

ایمیل: aria1882@yahoo.com

 

خدمات مرکز اطلاع رسانی اطلاعات لوازم خانگی:

آیا میخواهید لوازم خانگی اورجینال با گارانتی وخدمات پس از فروش دارای مجوز خرید نمائید؟

آیا میخواهید لوازم خانگی خود را تعمیر ویا سرویس نماید ؟

شرکتهای شناسنامه دار و دارای مجوز را از تلفن 1882 بخواهید

1882 چیست؟

سامانه تلفنی 1882 راه حلی است تا:

لوازم خانگی قاچاق ، تقلبی ، گارانتی وخدمات پس از فروش لوازم خانگی زیر پله ای بدون مجوز و تقلبی ازبازار لوازم خانگی جمع اوری واز فعالیت انان کاست شود