لینک های مرتبط

برندهای برتر لوازم خانگی

جستجوی شرکت

راهنمای خرید بخاری برقی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

از آنجا که سالیانه 70 درصد هزینه های انرژی صرف گرمایش منزل می شود، آگاهی کامل از ویژگی ها و امتیازات سیستم های مختلف گرمایش و تصمیم گیری در مورد انتخاب یک سیستم با توجه به اطلاعات جمع آوری شده و شیوه کاربرد این دستگاه ها، امری بسیار حیاتی است.
اگر درست تصمیم نگیرید، حتی با صرف هزینه های بسیار زیاد نیز نمی توانید نیاز گرمایشی منزلتان را به نحو مطلوب برآورده سازید.
انتخاب یک سیستم گرمایش مناسب، می تواند هزینه ها و میزان مصرف انرژی را کاهش دهد و سبب حفظ منابع زیست محیطی شود.

برای داشتن یک سیستم گرمایشی مقرون به صرفه و کارا، تنها به خرید یک بخاری با کارایی زیاد اکتفا نکنید؛ برای دستیابی به این هدف، می باید تمام نکات موثر در زمینه‌ی گرمایش بهینه‌ی منزل را در نظر گرفت که عبارتند از:

عایق کاری مناسب

درزگیری منافذ ساختمان

درزگیری پنجره ها

استفاده از بخاری ای با بازده گرمایشی زیاد و مناسب برای فضای منزل

« با رعایت نکات مؤثر در گرمایش بهینه‌ی منزل یا محل کار، می توان تا 40 درصد از هزینه های مصرف انرژی را کاهش داد »

انواع گرمایش

گرمایش تابشی (Radiant Heating)

در این حالت، گرما به صورت انرژی تابشی از یک سطح گرم انتشار می یابد؛ مانند گرمای ساطع شده از یک شعله یا گرمای حاصل از سطح یک بخاری. در گرمایش تابشی، گرما مستقیما به اجسام برخورد می کند و آنها را گرم می کند؛ اما هوای محیط به طور کامل گرم نمی شود.
بهترین مکان ها برای به کار گیری این گونه سیستم ها، اتاق هایی هستند که فضای زیادی دارند یا مکان هایی که دارای سقف های بلند اند و همچنین، مکان هایی که به راحتی نمی توان فضای داخل آنها را گرم نمود.

برخی از بخاری های تابشی

 بخاری تابشی کامتل اکواتورEkvator


بخاری تابشی میدیا مدل NP10D

 

بخار‌ی ‌هالوژنی ‌گاسونیک

گرمایش همرفتی (Convective Heating)
در گرمایش همرفتی، گرما از یک جسم به جسم دیگر از طریق هوا منتقل می شود. بخاری های دارای سیستم گرمایش همرفتی سبب جابه جایی هوای گرم و هوای سرد در محیط می شوند. بخاری های فن دار و بخاری هایی که گرما را از طریق پّره ها انتقال می دهند(رادیاتورها)، از این دسته اند. اگر دیوارها، سقف و کف منزل تان را به خوبی عایق کاری کرده اید، از این مدل ها استفاده کنید. این بخاری ها برای اتاق های بزرگی که سقف بلندی دارند مناسب نیستند. در برخی از دستگاه ها، ترکیبی از عملکرد های بالا به کار رفته است. در برخی از انواع بخاری های گازی، برقی و فن دار، از این سیستم استفاده شده است.

برخی از بخاری های همرفتی

هیتر فن داردلونگیHVF 3552TB

رادیاتور روغنی فن دار دلونگی KH771230

 

 فن هیتر دلونگی HVF 3030


 انتخاب سیستم گرمایش

اولین نکته‌ی مهم این است که فضایی که قصد گرم کردن آن را دارید، چه مساحتی دارد و برای چه مدت زمانی می خواهید آن را گرم کنید. همچنین، شیوه و میزان عایق کاری و تقسیم فضای داخلی منزل به بخش های جداگانه، سبب مصرف بهینه‌ی انرژی می شود.

توصیه می شود که اتاق ها را با بخاری هایی با کارایی زیاد گرم کنید.

فضای اتاق نشیمن    ».............................. از یک یا چند بخاری کارا استفاده کنید.

فضای اتاق خواب       » .............................. از یک بخاری کارا استفاده کنید.

فضای اتاق پذیرایی     » .............................. از بخاری برقی یا سیستم حرارت مرکزی استفاده کنید.

اندازه‌ی سیستم گرمایش

انتخاب سیستم گرمایشی با اندازه‌ی مناسب، تاثیر بسیار زیادی در کاهش هزینه های گرمایش و دستیابی به دمای مطلوب دارد. بخاری های بزرگی که توان گرمایشی آن ها بیش از توان مورد نیاز برای گرمایش فضای مورد نظر است، هزینه های بیشتری را به کاربر تحمیل می کنند و ممکن است مشکلاتی را نیز ایجاد کنند. بنابراین، بخاری را می باید متناسب با نیاز حرارتی کابر تهیه کرد.
اگر منزل تان عایق کاری مناسبی ندارد، به حداقل 850 وات توان گرمایشی برای هر متر مربع فضا نیاز دارید و اگر منزلتان از عایق کاری مناسبی برخوردار است، 100 وات برای گرمایش هر متر مربع کافی است.
با یک بخاری نمی توان تمامی نقاط منزل را گرم کرد؛ در صورت استفاده از تنها یک بخاری، میزان مصرف برق و هزینه های مربوط به گرمایش افزایش می یابد و افزون بر این، هوای اتاق نیز به دمای مطلوب نمی رسد. در چنین شرایطی، می توانید از بخاری های کوچک قابل حمل (Portable) استفاده کنید.
بخاری ها معمولا برای گرمایش بخشی از فضای خانه ها طراحی می شوند. با استفاده از بخاری های ویژه در نقاط مختلف منزل، می توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد.

حتما قبل از خرید بخاطر داشته باشید محصولی که خریداری مینماید دارای مجوز گارانتی وخدمات پس از فروش از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و مجوز تولید و یا واردات از معاونت وزارت صنعت، معد ن و تجارت داشته باشد در غیر این صورت در دراز مدت شما با مشکل گارانتی و تامین قطعات یدکی مواجه خواهید شد.

مرکز اطلاع رسانی اطلاعات لوازم خانگی تلفن 1882

خواندن 4864 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

متاسفانه در بازار فعلی لوازم خانگی کشور افراد متقلبی هستندکه به نام شرکتهای حقیقی وحقوقی لوازم خانگی اقدام به واردات محصولات تقلبی برندهای معروف لوازم خانگی بین المللی می نمایند،و با اشخاض زیر پله ای در قالب شرکتهای قانونی اقدام به گارانتی وخدمات پس از فروش لوازم خانگی این گونه محصولات بنام برندهای اورجینال به مصرف کنندگان بی اطلاع و یا کم اطلاع می نمایند وباعث خسران روحی و مالی مصرف کنندگان گارانتی وتعمیرات لوازم خانگی و ایجاد مشکلات عدیده ای برای نمایندگان رسمی برندهای معروف بین المللی و اقتصاد کشور میگردند مرکز اطلاعات لوازم خانگی تلفن 1882 مترصد انجام اطلاع رسانی صحیح اطلاعات شرکتهای لوازم خانگی رسمی با حمایت سازمانهای دولتی میباشد 

تماس با مرکز اطلاعات لوازم خانگی:

تلفن چهار رقمی: 1882 جهت استعلام

فاکس: 021-88995050

تلفن درج اطلاعات:021-88999090

ایمیل: aria1882@yahoo.com

info@1882.ir

خدمات مرکز اطلاع رسانی اطلاعات لوازم خانگی:

آیا میخواهید لوازم خانگی اورجینال با گارانتی وخدمات پس از فروش دارای مجوز خرید نمائید؟

آیا میخواهید لوازم خانگی خود را تعمیر ویا سرویس نماید ؟

شرکتهای شناسنامه دار و دارای مجوز را از تلفن 1882 بخواهید

1882 چیست؟

سامانه تلفنی 1882 راه حلی است تا:

لوازم خانگی قاچاق ، تقلبی ، گارانتی وخدمات پس از فروش لوازم خانگی زیر پله ای بدون مجوز و تقلبی ازبازار لوازم خانگی جمع اوری واز فعالیت انان کاست شود